Poex

Košík 0

Novinky

kabátek mandlí

Jak se u nás šije kabátek pro mandle v čokoládě?

Ořechy v čokoládě nejsou totéž, co čokoláda s ořechy. Základními surovinami jsou sice v obou případech ořechy a čokoláda, liší se však způsob jejich vzájemného propojení. Zatímco tabulka ořechové čokolády vznikne zalitím jader, ořechy v čokoládě získají svou sladkou skořápku tzv. dražováním. Tato starobylá cukrářská technologie spočívá v pomalém nanášení vrstev cukru, medu, nebo v našem případě čokolády, až do vzniku krusty požadované síly.

K dražování se používají speciální bubny podobné stavební míchačce. Otáčení bubnu udržuje jádra ořechů, kousky sušeného ovoce nebo jakoukoliv jinou vložku v neustálém pohybu a zároveň na ně stékají tenké pramínky čokolády, případně jiné polevy. Poleva na povrchu vložky tuhne a postupně se na ni nabalují další a další vrstvy.

Na obrázku jsou mandle tiramisu.

mandle-tiramisu surovina

 

bimbo

Oblíbená dětská extrudovaná křupka s jahodovou příchutí!

Etrudování:

Extruze je způsob technologické úprav, při které se namletá obilovina nebo luštěnina protlačuje extruzním válcem, čímž se zahřeje, odpaří se z ní voda a výrobek expanduje.

Výsledkem jsou křehké a nadýchané „křupky“.

333

 

 

 

 

 

 

Mák modrý

Český mák modrý je skupina českých odrůd máku setého (Papaver somniferum) s nízkým obsahem morfinanových alkaloidů, vhodná pro potravinářské využití. Na území České republiky se mák ve velkém jako olejnina začal pěstoval počátkem 19. stol. po katastrofálních škodách na olivových plantážích v jižní Francii. V roce 1896 se mák pěstoval na ploše 1772 ha, s průměrným výnosem 0,71 t/ha, nejvíce ve středních Čechách okolo Prahy a v okolí Tábora a Čáslavi. 

Mák je cenným zdrojem minerálních látek, je dokonce jednou z potravin nejbohatší na vápník. Mimo vápník, obsahuje také hořčík, fosfor, vitamín E a B. 

Máte svůj oblíbený recept s touto chutnou surovinou? 

Mák modrý 250 g k zakoupení zde na našem eshopu: Mák modrý 250 g

295

 

Cibulové kroužky, novinka!

Kroužky najdeš ZDE

kroužky cibule

com gate banner

KONTAKT

+420 566 502 711 +420 566 523 824

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Třebíčská 384
594 01 Velké Meziříčí
IČ: 25518356 DIČ: CZ25518356
Nahoru